1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 25 فوریه 2018. برابر با یکشنبه, 06 اسفند 1396

روزنامه نگار ایرانی نامزد جایزۀ «شهامت» برای زنان روزنامه‌نگار

.الاهه بقراط، روزنامه نگار ایرانی، به عنوان نامزد امسال جایزۀ شهامت در روزنامه‌نگاری معرفی شد. این جایزه را بنیاد بین‌المللی رسانه‌ای زنان International Women’s Media Foundation-IVMF برای تشویق و حمایت از زنان روزنامه‌‌نگار در سراسر جهان اعطا می‌کند.

نخستین جایزۀ «شهامت در روزنامه‌نگاری» در سال ۱۹۹۰ اعطا شد و امسال مراسم ویژه‌ای به‌ مناسبت بیست و پنجمین سال بنیاد در هنگام اعلام برندۀ جایزه برگذار خواهد شد.

در ۲۵ سال گذشته، بنیاد از ۱۰۳ زن روزنامه‌نگار از ۵۳ کشور تجلیل کرده است. در میان برندگان پیشین جایزۀ «شهامت» می‌توان از کریستیان امانپور روزنامه‌نگار ایرانی بریتانیایی تلویزیون‌های آمریکا، عصما القول از فلسطین، می‌چی‌دیاک از لبنان و نور کِلزه از سوریه یاد کرد. بنیاد هم‌چنین جوایز ویژه‌ای به روزنامه‌نگاران زن پر تجربه مانند باربارا والترز از آمریکا و کیت‌عیدی از بریتانیا و پتا تورنی‌کرافت از زیمبابوه اعطا کرده است.

نام برندگان جوایز امسال، در اکتبر آینده طی مراسمی در نیویورک و لس‌آنجلس اعلام خواهد شد.

در میان معرفی‌کنندگان الاهه بقراط به‌عنوان نامزد جایزۀ «شهامت» ۲۰۱۵، اسامی روزنامه‌نگارانی مانند رزمری بایتر (معاون سردبیر تایمز)، مها تحصیل (روزنامه‌نگار سعودی)، نادیا هونی از لیبی و امیر طاهری (روزنامه‌نگار ایرانی) دیده می‌شوند.

در معرفی‌نامۀ نامزدی خانم بقراط آمده است که ایشان با سابقۀ ۲۰ سال روزنامه‌نگاری یکی از برجسته‌ترین زنان روزنامه‌نگار ایرانی به‌شمار می‌آید. الاهه بقراط یک رزمندۀ خستگی‌ناپذیر برای حقوق بشر، دمکراسی و تعدد و تنوع افکار در ایران است و مقالات او که هم در هفته‌نامۀ کیهان لندن و هم در بسیاری سایت‌های فارسی‌زبان منتشر می‌شود، خوانندگان بسیاری را به خود جلب کرده است.

الاهه بقراط در حال حاضر سردبیر کیهان لندن است و ستون‌های خود را در سایتِ آن منتشر می‌کند. معرفی‌کنندگان الاهه بقراط ترجمۀ یکی از مقالات اخیر او را ضمیمۀ معرفی‌نامه کرده‌اند.

برگه درخواست عضویت
ایمیل دبیرخانه حزب
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما همراه باشید

روشنگری لازم

مقالاتی که از دگراندیشان و هم‌اندیشان در سامانه حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) درج می‌شوند، تنها برای آگاهی‌رسانی، ترویج رواداری و نهادینه کردن چندگرائی در فرهنگ سیاسی کشورمان می‌باشد و حزب هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتوای آنان ندارد. مقالات می‌توانند با نظرگاه‌های حزب هم‌خوانی نداشته باشند. سامانه حزب در انتخاب مقالات آزاد است.

آخرین مقالات درج شده جدید

مشروطه ایرانی و گفتمان ملی…

22 بهمن و خیزش مردم ایران…

تلاش بیهوده حجاریان…

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران…

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران…

مقالات دگراندیشان جدید

مشکل، مردم ایران نیستند؛ رژیم جانی‌شان است…

قیام ملی نقاب (نجات قیام ایران بزرگ)…

آیت‌الله مایک؛ آمریکاییِ مسلمان‌شده‌، رئیس جدید میز ایران سازمان سیا…

ایران را چرا باید دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

مقالات هم‌اندیشان جدید

بحثی در مقوله رفراندوم درخواستی و بیانیه پانزده اصلاح‌طلب پشیمان…

آیا هدف روسیه تبدیل ایران به یک «حکومت اقماری» است؟…

مارتین لوتر: مردی که به قرون‌وسطی فرمان ایست داد…

تشدید «جنگ سرد» در مناسبات آمریکا و ایران…

جشن مهرگان، تجدید پیمان با مهر و روشنایی…